تزریق بوتاکس

بوتاکس در واقع سمی میکروبی­ست بسیار قوی که مقدار خیلی کمی از این سم، در حد گرم، می­تواند کل مردم کره زمین را بکشد. این سم را میلیون­ها برابر رقیق می­کنند، سم خطرناک تبدیل به ماده شفابخش می­شود و از این سم برای فلج کردن عضلاتی که بیش از انبدازه فعال­اند و موجب چین و چروک اطراف صورت، اطراف چشم­ها، پیشانی، اخم و اطراف لب شده­اند می­توانیم استفاده کنیم و صورت را جوان کنیم و البته در جاهای دیگر مثل کسانی که هیپرتروفی بعضی عضلات دارند می­توانیم این کار را انجام دهیم. البته استفاده از بوتاکس فقط اینجا نبوده، ما جنبه­های درمانی دیگری هم داریم. در خود صورت کسانی که میگرن دارند، اخمشان و پیشانیشان را می­زنیم و می‌دانیم واقعاً خیلی سردردهایشان بهبود می­یابد. یا کسانی که سردردهای تنشی دارند و همین طور کسانی که بیماری فلج­های اسپاستیک عضلات بدن دارند، همکاران متخصص ارتوپد و جراح استفاده فراوانی از این ماده برای رفع مشکلاتشان می‌کنند. یعنی جنبه درمانی دارد. یا کسانی که مثلاً مسئله اسپاستیک دارند از این سم استفاده می‌کنند.

کلمه جراحی را برای بوتاکس نباید بکاربرد. بوتاکس یک پروسه یا فرایند یا پروسیجر است. یک عمل است نه جراحی. عمل زیباسازی است.

پس از استفاده این روش درمانی مدت زمان لازم برای استراحت بیمار در سطح حداقل قرار خواهد داشت و شما می توانید به فعالیت های عادی روزمره خود باز گردید. در این رابطه به شما دستورالعمل های مراقبت های مورد نیاز در خانه، داده خواهد شد. محل تزریق بوتاکس در پوست بیمار ممکن است کمی قرمز شده و ورم کند. کبودی در زیر پوست برای چند روز اول مشاهده گردد.

نتایج این روش درمانی در طول ۲۴ تا ۴۸ ساعت مشاهده می شود، اما برای مشاهده تاثیرات نهایی به ۲ هفته زمان نیاز است. این نتایج می توانند بین ۳ تا ۵ ماه دوام و ماندگاری داشته باشند و این ماندگاری بستگی به شرایط خاص هر بیمار دارد. در ادامه اگر شما از تزریق های بعدی استفاده نکنید، تغییرات ایجاد شده در پوست شما به تدریج به حالت عادی قبل از تزریق باز خواهند گشت. با گذشت زمان می توان متوجه شد اگر بیمار بطور منظم از این تزریق ها استفاده کند، نتایج حاصل از این روش درمانی طولانی مدت تر خواهد بود و فاصله زمانی بین تزریق ها طولانی تر خواهد شد.

خواص درمانی

امروزه برای تزریق بوتاکس استفاده هایی غیر از زیبایی نیز وجود دارد. در حقیقت، استفاده از بوتاکس برای اهداف زیبایی یک کشف تصادفی است. این تاثیر در هنگام استفاده از این ماده برای درمان بیماری کشف شد. یکی از رایج ترین استفاده های درمانی تزریق بوتاکس برای درمان عرق کردن زیاد و میگرن است.

در اکثر مواقع چین و چروک در نتیجه حرکت های تکراری پوست و حرکت های صورت که در طول روز بطور مکرر اتفاق می افتد، ایجاد می شود. با گذشت زمان این چروک ها می توانند بزرگ و عمیق شوند. روش درمانی تزریق بوتاکس می تواند عضلاتی که باعث ایجاد چین و چروک می شوند را آزاد کند و به این ترتیب پوست بیمار می تواند صاف شده و ظاهر طبیعی خود را پیدا کند. روش درمانی زیبایی تزریق بوتاکس بهترین روش درمانی است که می تواند برای لیفت پیشانی انجام شود و ظرف مدت ۱۰ دقیقه تاثیر شگفت انگیز بر ظاهر شما داشته باشد. روش درمانی زیبایی تزریق بوتاکس پیشانی به منظور شل کردن موقت عضلاتی در نظر گرفته شده که سفت شدن آنها باعث ایجاد چین و چروک یا علائم پیری در افراد بزرگسال می شود.

به عنوان یکی از شناخته شده ترین محصولات تجویز شده در جهان، تزریق بوتاکس یکی از رایج ترین عمل های جراحی انجام شده در حوزه زیبایی است. تقبل  هزینه بوتاکس برای مردان و زنان بزرگسال در سنین بین ۱۸ تا ۶۵ سالگی در نظر گرفته شده است. اگر شما به دنبال بازیابی جوانی و شادابی ظاهر خود هستید یا می خواهید وضعیت چین و چروک و خطوط صورت خود را بهبود بخشید، این روش درمانی می تواند بهترین روش مناسب برای شما باشد.

تزریق بوتاکس به پوست بیمار با استفاده از یک سوزن بسیار کوچک انجام می شود و معمولاً فقط به چند دقیقه زمان نیاز دارد. پس از تزریق بیمار بدون ناراحتی یا با ناراحتی بسیار کم می تواند به فعالیت عادی خود باز گردد. به این ترتیب عضلات تحت درمان به تدریج ضعیف می شوند و در نتیجه برای نمایان شدن نتایج معمولاً به دو هفته زمان نیاز است. پس از تزریق معمولاً ۳ تا ۶ ماه بعد نیاز به جلسات درمانی مجدد وجود خواهد داشت تا به این ترتیب نتایج عمل جراحی در صورت موقت بودن آنها حفظ شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا