Ameliyat öncesi ve sonrası burun estetiği nedir?

Rinoplasti sonrası bakım

Bir burun yapmak için planlama ve özel bakım olması gereken bir kişi, herhangi bir diğer cerrahi gibi. Aspirin ve antikoagülan ilaçlar almaktan kaçının ya da gerekirse, onlar değiştirmek veya uygun uzman ile doz dönüştürmek için gereklidir. Yaklaşık bir ay ve en az iki hafta ameliyattan önce 2 ay boyunca tütün kaçının. Hipertansiyon, diyabet, hipotiroidizm, hipertiroidi ve karaciğer hastalıkları gibi iç hastalıklar…. İlgili uzmanın bakış açısına göre, tedavi ve kontrol edilmelidir.

Alerji ve alerji genellikle cerrahi ile şiddetlenir ve kalıcı olarak veya iyileşme birkaç ay sonra azaltılabilir, bu nedenle alerjik rinit durumunda ilaç ile ameliyattan önce kontrol edilmelidir, ve sinüs enfeksiyonları da ilaç ile mümkünse kontrol edilebilir. Ameliyat sırasında kanamaya neden olabilir, çünkü hasta ameliyattan önce iki hafta boyunca yeşil çay içecekleri ve kereviz suyu ve manna almaktan kaçınmalıdır.

Yağlı cilde veya iyi bir vücuda sahip hastalar ameliyattan önce tedavi edilmelidir, çünkü cilt bandajı takip eden birkaç gün daha fazladır, aynı zamanda cilt bakımını ve hijyenini yoğunlaştıracaktır ve cildin koleradan kaçınmak için nefes almasını zorlaştıracak yağlı olmayan güneş kremi dışındaki tozlar da cilt bakımını ve hijyenini artıracaktır. Dermatolog danışın. Akne şiddetli olduğu durumlarda, tedavi cerrahisi ve cilt tahrişleri geliştirilmiş ve cilt ilaç ve antibiyotik tedavisi ile tedavi edilmeden önce yapılmalıdır. Bu fast food ve yüksek yağlı gıdalar önlemek için bir katkı maddesi ve alerjenler olduğunu. Hasta oruç önce en az 6-8 saat olmalıdır, ancak herhangi bir şekilde temel ilaçlar bırakmayın.

Burun Bakımı

Hasta en fazla birkaç saat veya bir gün hastanede yatışırken. Yaklaşık 20 derece ve ıslak tütsü kullanımı ağız kuruluğu önlenebilir. Buz kompres, özellikle yumuşak buz ile, ilk 24 saat içinde morarma ve şişme önlemek için burun ve yüz çevresinde yapılır. Kısa süreli kanama durumunda fenil aferin veya burnun yüzde yarısı gibi burun dekonjestan damlaları kullanılabilir. Yumuşak diyet ve sıvılar ilk 24 saat içinde tüketilen ve alerjenler ve stresli gıdaların yeme kaçınılır.

Kabızlık durumunda, hafif müshil ve lif ve meyve ve pişmiş sebze ile gıdalar kullanılır.

Kan basıncının önlenmesine neden olan tüm ağır ve yarı ağır iş ve aktivitelerden kaçının. Ama aerobik yayanın ikinci haftadan itibaren engelleyici bir etkisi yok.

Bir ay sonra, kuvvet çok gerektirmez taş aerobik egzersiz, ücretsiz çalışan gibidir, ama üç ay halter gibi ağır spor önlemek için daha iyidir.

Burun kemikleri nispeten bir ay sonra yeterince iyi, ve üç ay sonra, ulusal tam kaynaklı yemek intermixable 6 ay sonra gücünün çoğunu aldık yavaş darbeler ilk ay içinde kaçınılmalıdır ve şiddetli darbeler orta sonra ay da güçlü kemikleri olan hastalarda gereklidir. , Burun masajı cerrah eğitimi için bir aya kadar yapılır.

Islak bir silgi ile burnun içini ve dışını temizlemek için gereklidir, dikişler tarafından görülebilen nazik bir honlanmış ile ve deri yazlık veya kurutulmuş pıhtılardan çıkarılır. A vitamini.

Burun tıkanıklığı durumunda, maksimum dekonjestan damla lar üç güne kadar kullanılabilir, normal tuzlu serum veya ılık su ile şırınga iğne veya burun yıkama için dolgu olmadan ılık su, Ario konteyner gibi.

Farklı gözlük kullanımı özellikle ağır, ve 6 aya kadar tıbbi vücudun lens kullanmak daha iyidir, ama bir ay sonra, kısa ışık gözlük daha kısa bir süre için kullanılır, ya da cam çerçevenin ortasına bağlı tutkal kullanımı ile gerekli durumlarda ve baş veya kap ağırlığı alır

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا