اکثر بیماران ر چند روز اول بعد از عمل جراحی بینی‌شان تا حدودی احساس ناراحتی دارند، البته منظور از این ناراحتی درد نیست. ممکن است در این مدت احساس گرفتگی بینی یا سردرد کنید اما این عوارض خیلی سریع برطرف خواهند شد. بسیاری از افراد تنها بعد از چند روز احساس خوبی دارند اما تأثیراتی از این عمل همچنان در ظاهرشان مشهود است، تأثیراتی همچون کبودی و ورم که برای یک یا دو هفته ادامه خواهد داشت. برخی افراد ترجیح می‌دهند که در طی این مدت، کارشان را در خانه انجام دهند. بعد از چند هفته، بخش عمده‌ای از ورم و همه‌ی کبودی باید از بین برود. ممکن است تا یک سال، نشانه‌هایی از ورم همچنان در صورت وجود داشته باشد، اما کسی متوجه آن نخواهد شد. اکثر بیماران روند بهبودی‌شان را به طور خوشایند و رضایت بخش سپری می‌کنند.

آیا بینی‌های گوشتی بعد از عمل به حالت قبلی‌شان قبل از عمل بازخواهند گشت؟

سؤالی که مکرراً از پزشکان پرسیده می‌شود این است که آیا بعد از عمل جراحی زیبایی روی بینی گوشتی، بینی به حالت قبل از عمل خود بازمی‌گردد یا خیر؟ پاسخ این است که در مورد دستیابی به بهترین نتایج بعد از این عمل، بعد از شش ماه هیچ تغییری در بینی مشاهده نخواهد شد و بینی در همان فرم خود باقی خواهد ماند.

عمل جراحی ترمیمی انجام شده بر روی این بیماران معمولاً به‌عنوان دشوارترین نوع عمل جراحی بینی در نظر گرفته می‌شود. این جراحی‌ها معمولاً به انجام اقدامات طولانی و پیچیده احتیاج دارند که این مهم نیازمند استفاده از پیوند بافت گرفته شده از گوش، دنده یا ناحیه شقیقه برای بازیابی غضروف، استخوان و لایه بینی در صورت نیاز است. علاوه‌بر نیاز به اصلاح پوست و بافت نرم بینی، همواره در این نوع از عمل‌های جراحی محدودیت‌های قابل توجه در نتایج به خاطر اثرات باقیمانده از برش‌های جراحی، ایجاد مقاومت نسبت به کشیده شدن پوست و نیز ایجاد ناهنجاری‌های سطحی وجود دارد. در هر حال هنگام استفاده از عمل‌های جراحی ترمیمی بینی، فرد باید انتظارات واقع‌بینانه از نتایج نهایی حاصل از عمل جراحی بینی داشته باشد.

در زمان حاضر، مشکلات ناشی از عمل‌های جراحی قبلی بینی حداقل هستند و در عمل به سادگی امکان اصلاح آنها وجود دارد، اما ایجاد مشکلات جدی‌تر نیازمند تجربه و تخصص بیشتر جراح در مقایسه با حالتی است که عمل جراحی اولیه بر روی بینی انجام می‌شود. دلیل این دشواری در این است که آناتومی طبیعی بینی دیگر دست نخورده نیست و بافت دستکاری شده بینی هم‌اکنون با بافت ایجاد شده به خاطر برش‌های جراحی پر شده است و این موضوع تغییر ساختار غضروف و استخوان باقیمانده بینی پس از انجام عمل جراحی اولیه را دشوار می‌کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا