عمل زیبایی بینی چگونه انجام می شود؟

عمل بینی ترجیحا با بیهوشی عمومی انجام می شود ولی در مواردی صرفا با بی حسی موضعی و یا بی حسی موضعی همراه با داروهای آرام بخش انجام میگردد. بویژه در اعمال جراحی کوچک وسرپایی بینی .

همچنین عمل جراحی زیبایی پلکها ولاله گوش ترجیحا با بیحسی موضعی ودر صورت تمایل بیمار همراه با آرامبخش انجام میشود . عمل جراحی بینی معمولا یک ونیم تا سه ساعت طول میکشد ولی بلفارو پلاستی حدود یک تا یک ونیم ساعت زمان می برد.

عمل بینی معمولا به دو روش باز وبسته انجام می شود . اینجانب تجربه کامل هر دو روش را دارم ولی ترجیحا به روش باز این کار انجام می دهم چون اعتقاد دارم تسلط جراح ونتیجه نهایی بهتر است تفاوت این دو عمل مربوط به برش بر روی کولو ملا -ستون پوستی وسط بینی است ، وبرداشتن یا برنداشتن پره های بینی ربطی به روش جراحی ندارد وبنا به نیاز انجام میشود .

در جراحی راینو پلاستی عمده دستکاریها بر روی غضروف واستخوان و عمدتا اسکلت انجام می شود و بر خلاف تصور عامه ، جراحی بر روی پوست پوشاننده بینی انجام نمیشود واین موضوع ،کار را بر روی بینی های دارای پوست ضخیم ، پیچیده مینماید واین گونه بیماران باید نتیجه متوسط تا خوب ونه عالی را انتظار داشته باشند چرا که پوست ضخیم همانند پارچه ای ضخیم مانع دیده شدن مجسمه زیبای غضروفهای بینی که در زیر آن قرار دارد خواهد شد.

روشها وعوارض عمل بینی

اصولا جراحی بینی که بصورت صحیح انجام شده باشد عارضه چندانی ندارد ولی عارضه عمده، تشدید آلرژی در افرادی است که آلرژی دارند ، چه بصورت فعال ویا نهفته ، ولی مورد بسیار نادر دیگر که در هر چند هزار مورد پیش می آید از دست رفتن بخش یا همه حس بویایی است که ممکن است بر نگردد .

برشهای جراحی بینی و ترمیم آنها با نهایت دقت و تکنیک صحیح انجام میشود ولذا کمتر بیماری از وجود خط اسکار ترمیم بینی شکایت دارد حتی در برشهای جانبی که برای برداشتن پره های بینی انجام میشود اگر اصول تکنیکی خاص رعایت شود رد بخیه ها دیده نخواهد شد و خط برش نیز داخل چین پوستی خواهد افتاد که قابل دیدن نیست.

در بلفاروپلاستی برش وبرداشت پوست وخط بخیه داخل چین پلک بالا میوفته ودر باره پلک پایین با خطوط پوستی هماهنگ است وقابل دید نیست فقط در مواردی که همزمان با عمل پلک بالا ، چینهای پوستی کنار چشم نیز برداشته می شود خط بخیه همانند یکی از چینهای طبیعی پوست باقی خواهد ماند.

در عمل جراحی کشیدن پوست صورت ، چون برش از داخل پوست سر شروع میشود واز داخل چین جلو گوش گذشته واز پشت لاله گوش میگذرد قابل دید نخواهد بود.

تورم اولیه وکبودی اطراف بینی وپلکها و بعضا سفیدی چشم که اتفاق می افتد ظرف دوهفته تا سه هفته بهبود می یابد البته با تکنیکهای جدید بیهوشی و روش جراحی ملایم تر به شرطی که وضعیت انعقاد خون بیمار نیز خوب باشد در بسیاری از موارد کبودی وتورم زیادی ایجاد نمیشود . با این همه بهبود تورم بافتی ایجاد شده سه تا 6 ماه طول میکشد ولی شکل گیری نهایی بینی حتی بیش از یک سال ادامه خواهد یافت.

بهترین سن برای عمل جراحی بینی در خانمها پس از 16 سال تمام ودر اقایان بعد از 18 سال تمام میباشد.

بیمار حداکثر بعد از یک هفته وپس از برداشتن آتل وبخیه ها ، کارهای عادی وفعالیتهای کاری خود را میتواند انجام دهد

بیمار پس از 24 ساعت به خوبی قادر به راه رفتن وانجام فعالیتهای شخصی است .ولی از کارهای سنگین وخم شدن پایین تر از سطح قلب حد اقل تا یک ماه بعد از عمل جراحی باید پرهیز نماید.

آیا عمل بینی امن است

چون عمده بیماران ومراجعین ،افراد جوان ومیان سال هستند ریسک بیهوشی وجراحی پایینی دارند واگر جراحی توسط متخصص کاردان وکار آزموده انجام شود هم از نظر سلامتی کلی بیمار وهم خود جراحی بینی ایمن خواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا