لیزینگ پوست

علاوه بر اینها ما باید به خود پوست هم توجه کنیم. روش­های لیزر متعددی وجود دارد. لیزرهای ابلیتیو که کل پوست را می­سوزانند. لیزرهایی که سطح پوست را می­سوزانند. لیزرهایی که عمق پوست را می­سوزانند.

این سه نوع لیزر بطور کلی وجود دارد که در نهایت بصورت واکنشی بدن شروع می­کند به کلاژن­سازی و ترمیم پوست سطحی و درنهایت پوست جوان می­شود. روش‌های لیزر CO2فرکشنال داریم که به اصطلاح به صورت سوراخ سوراخ پوست را می­سوزاند و باعث می­شود که آن قسمت­ها دوباره از زیر کلاژن رشد کند و سوارز بشود. روش ابلیتیو که کل لایه­های ضخامت پوست می­سوزد که ریسک بالایی دارد و که همکاران کمتر انجام می­دهند اما نتایج قابل توجهی دارد.

روش­هایی که فقط زیر پوست را مقداری حرارت می­دهند ولی لایه رویی پوست صدمه و آسیب نمی­بیند. و از زیر فقط کلاژن­سازی می­شود که روی چروک­های سطحی­تر کمتر اثر می­گذارد. در مجموع این روش­های متعدد لیزر است که کار همکاران متخصص پوست است و اگر درست انجام شود نتایج معجزه­آسایی در کنار کارهای دیگر که برای جوانسازی پوست انجام می­شود خواهد داشت. من بعضی از اساتید بزرگ جراح پلاستیک را می­بینم که بدون استثنا تمام بیمارانشان را که لیفت صورت، تزریق چربی، بلفارو و … می­کنند، بعد حتماً لیزر هم انجام می­دهند و نتایج بسیارعالی به دست می‌آورند.

چون لیزر مخصوصا در پوست­های کمی تیره­تر ممکن است عوارضی بجا بگذارد من کمتر دیده­ام که لیزر قابل قبولی انجام شود. لیزر با توان کم انجام می­شود که نتایج لازم را ندیده­ام اما اگر لیزر خوب انجام شود همراه با کارهای دیگر نتایج خیلی خوبی خواهد داشت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا