آلرژی در عمل بینی

افرادی هستند با آلرژی شدید مراجعه میکنند و از من میپرسند  آقای دکتر عمل بکنم یا نه .

اصولا طبق متون پزشکی ما اکثر افرادی که انحراف بینی قابل توجهی دارند و بزرگی شاخک تهتانی دارند همراه با آلرژی ما انتظار داریم که بعد از عمل حتی آلرژی اینها بهتر شود و در مجموع تنفس اینها نسبت به قبل از عمل بهتر بشود ، ولی خب درصد کمی از اینها ممکنه آلرژی شون بعد از عمل بدتر بشه و آلرژی بعد از عمل تشدید بشه .

که ما خطر را به مریض گوشزد میکنیم که ممکنه درصد کمی از موارد آلرژی شما بدتر بشه و تنفس  تون یا مشکل تر شود و یا حداقل بهتر از قبل نشود  و ما حتما قبل از عمل سعی میکنیم که آلرژی رو با دارو کنترل کنیم .

افرادی که سینوزیت شدید دارند حتما سعی میکنیم قبل از عمل با درمان دارویی سینوزیت آنها را بهبود ببخشیم و بعد عمل راینوپلاستی انجام بدیم و به ندرت افرادی هستند که نیاز به عمل همزمان سینوس هم دارند توسط روشهای اندوسکوپی .

بعضی وقتها این دو عمل راباهم انجام میدیم یعنی همزمان عمل آندوسکوپی  سینوس را برای بهبود عملکرد سینوسها و تخلیه سینوسها انجام میدن و همزمان عمل راینو پلاستی انجام می شود ولی بعضی وقت ها هم توصیه میشود که عمل سینوزیت انجام شود ، مریض بهبود پیدا کند و بعد بیاد راینوپلاستی رو انجام دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا