یکی از روش های زیباسازی و جوان سازی صورت تزریق چربی یا فت ترنس فر یا به عبارت بهتر پیوند سلول های چربی از ناحیه دیگر بدن به صورت و گردن است.

در این روش ما سلول های چربی را بدون جراحی و با استفاده از ساکشن از قسمت هایی از بدن مخصوصا از قسمت های خارجی ران، شکم و پهلوها می گیریم و آن را کاملا خالص سازی می کنیم و توسط سرنگ های بسیار ظریف تحت بی­حسی موضعی به نواحی مختلف صورت از جمله گونه ها، زاویه های فک، چونه، پلک ها، خط خنده و حتی زیر ابرو منتقل می کنیم و بدین طریق ما ضمن زاویه سازی صورت باعث جوان سازی صورت هم می شویم .

بهترین ناحیه­ای که سلول های چربی می­مانند سطح خارجی ران است و اگر این پروسه همراه با عمل زیبایی بینی در صورت لزوم انجام شود نتیجه زیبا سازی صورت و زیبایی بینی بسیار بیشتر خواهد بود.

PRP :

PRP و اخیرا PRF از روش های نوینی است که برای جوان سازی و ترمیم بافت آسیب خورده زیرپوستی و پوست استفاده می شود و حتی کمک می کند که ما پیوندهایی که در قسمت های مختلف بدن انجام            می دهیم بهتر بگیرد و حتی فرآیندهای تخریبی که در بافت های مختلف بدن از جمله غضروف، پوست و جای دیگر صورت گرفته را محبوس کنیم و دوباره سازی در این نواحی صورت بگیرد.

مثلا در ارتوپدی از PRP برای ترمیم غضروف هایی که در زانوها و مفاصلی که آسیب دیده استفاده می شود و حتی در جراحات که در هنگام ورزش اتفاق افتاده استفاده می شود. در هر صورت ما از PRP می توانیم برای رفع تیرگی و کبودی اطراف چشم و حتی بهبود کیفیت و قوام پوست و جوان سازی پوست استفاده کنیم.

 حتی با تزریق PRP همزمان با کاشت مو تا با سلول های چربی که پیوند می زنیم و حتی گرفت هایی که در هنگام عمل زیبایی بینی استفاده می کنیم و امثال آن، به زنده ماندن و ماندگاری بیشتر پیوندها کمک کنیم و آن کلاً روش نوینی است که در آینده انقلابی در جوان سازی و زیباسازی صورت به وقوع خواهد پیوست.

یکی از پرس و جوهای بسیار شایع در مورد تزیق چربی این است که چند درصد از این سلول های چربی باقی می­مانند ، باید گفت که حدود 20 تا 30 درصد و حتی بیشتر از این سلول های چربی در محل پیوند زده باقی

می مانند و همانند کاشت مو که درصدی از سلول ها از بین می روند و درصدی باقی می ماند در مورد پیوند سلول های چربی هم همینطور است، بسته به محل تزریق همانند اینکه در گونه و زاویه های فک خیلی بیشتر باقی می ماند ولی در جاهایی که تحرک زیاد است مثل لب ها یا خط خنده کمتر باقی می ماند.

 همینطور به مهارت پزشکی که انجام می دهد بستگی دارد که سلول های چربی را با ملاحظه بیشتری به دست بیاورد و کاملا شستشو دهد و چربی خالصی تزریق بشه و همینطور از جایی که چربی برداشته میشه مثلا سطح خارجی ران احتمال باقی ماندن سلول ها بیشتر است.

کارهایی که ما می توانیم انجام دهیم تا این سلول ها بیشتر زنده بمانند این است که تغذیه خوبی داشته باشیم، ویتامین های مختلف مصرف کنیم و در چند روز اول به دفعات تغذیه دارای مواد قندی و همچنین پروتئینی داشته باشیم و از ضربه زدن و مالش ناحیه و همینطور یخ گذاشتن بر روی ناحیه پرهیز کنیم و از خوردن غذاهای چربی سوز و  مواد دارای چربی سوز هم اجتناب کنیم.

پرسشی که زیاد مطرح می­شود درمورد تزریق چربی، اینکه می­گویند: تزریق چربی چقدرش می­ماند؟

 اصولا حداقل 20 تا 40 درصد و حتی بیشتر، بستگی به منطقه­ای که تزریق چربی انجام می­شود.

و مهارت تزریق چربی که چگونه صورت گرفته شود و سلول ها با خلوص بالا تزریق شود این سلول ها زنده باقی می­مانند. در واقع تزریق چربی مثل کاشت مو یک نوع پیوند سلول های چربی به محل جدید است و همینطور که در کاشت مو درصدی از سلول ها پیوند نمی­گیرند و درصدی می­گیرند ، در تزریق چربی هم همینطور است.

در مناطقی که تحرک زیاد است مثل لب و خط خنده کمتر می­مانند ولی در گونه و زاویه فک مقدار زیادی از این سلول های چربی باقی می­مانند و عضوی از بدن می­شود و با چاق و لاغر شدن هم اینها چاق و لاغر و کوچک و بزرگ  می­شوند.

چه زمان لازم است عمل جراحی تزریق چربی مورد توجه قرار گیرد

1-اگر در شما چین و چروک صورت و تو رفتگی ایجاد شده باشد.

2-اگر شما به دنبال اصلاح و بهبود ماندگار تر مشکلات ظاهری خود به جای استفاده از پر کننده های موقت باشید.

3- اگر شما به دنبال بهبود اعضای بدن، اصلاح زخم ها، پر کردن تورفتگی ها و جوان کردن دست ها و صورت و جوانسازی پوست خود هستید.

4- اگر شما به دنبال تجدید ساختار سینه، اصلاح مشکلات ظاهری ایجاد شده یا پنهان کردن علائم پروتز سینه خود هستید تزریق چربی در سینه برای شما موثر است .

هدف از تزریق چربی جوانسازی صورت از طریق چاق و خوش تراش کردن صورت و کاهش چین و چروک‌ها است. با تزریق چربی برجستگی بافت‌های صورت که در نتیجه افزایش سن تحلیل رفته است ترمیم می‌شود و بافت و کیفیت پوست بهبود داده می‌شود. جوانسازی صورت با تزریق چربی عموماً در ناحیه‌هایی از صورت مانند گونه، لب، پلک، گیجگاه و همچنین برای چین و چروک‌های دور دهان (خط اندوه و خط خنده) کاربرد دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا