تفاوت بینی زن و مرد و تفاوت بین نژادها

بینی به عنوان جزئی از صورت است و لذا در هماهنگی با صورت دیده می شود آنچه چهره فرد را زیبا می سازد تناسب یک بینی زیبا با تمام چهره است .
از نظر زیبائی شناختی : چهره زیبای یک زن صورتی است تقریباً بیضی شکل و دارای ابروانی نسبتاً باریک که طاق ابرو به مقدار قابل ملاحظه ای بالاتر از سر ابرو ست و فاصله مناسبی از چشمها دارد .
خانمی زیبا : دارای چشمهای درشت با برجستگی معقول گونه ای نسبتاً برجسته ، لبانی با پهنای متناسب و عرض دهان کوچک و بینی کوچک می باشد که سوراخهای بینی از روبرو تا حدودی دیده شوند و نمای پرنده در حال پرواز را به وجود می آورند .
زاویه فک باید برجستگی کمی داشته باشد ، چانه نسبتاً مشخص نه کوچک و نه بزرگ باشد .
در خانم های زیبا : گونه های برجسته و زاویه فک کمتر نمایان همراه با چانه گرد نسبتاً کوچک مجموعا در نمای رخ ذوزنقه ی وارونه را بوجود می آورند . در نمای نیمرخ باید زاویه بین پیشانی و بینی نه خیلی عمیق و نه کاملاً صاف و با و زاویه ی غیر تیز و ملایم و منفرجه باشد . سربینی کمی بالاتر از ریشه بینی باشد و زاویه بین سر بینی با صورت حدود 110 درجه باشد .
– در صورتی که مردانی که صورت جذابی دارند : ابروانی پهن و مستقیم که سر ابروها پهن تر و ریشه ابرو کمی بالاتر از سر آن است ( نه قوسی شکل ) و ابرو به چشم هایی که نباید درشت و برعکس کشیده و عمیق باشند نزدیک است بینی نباید آنقدر کوچک باشد که در صورت ناپدید گردد ، بلکه باید بینی کشیده و زیبا و برجسته بوده و زاویه 95 – 90 درجه با صورت در نمای نیمرخ داشته باشد و در نمای نیمرخ کمی سر بینی بالاتر از ریشه آن باشد و هرگز مقعر نباشد زاویه بین ریشه بینی و پیشانی عمیق تر و تیزتر از خانم هاست .
– زاویه های فک پایینی باید برجسته باشند و لب باریک تر از لب زنان باشد و مردا باید چانه ای برجسته و استخوانی و مکعبی داشته باشد و پیشانی نسبتاً بلند . از نظر دیداری خانمها دوست دارند بینی کوچک و زیبا داشته باشند که مانع توجه دیداری به چشم ها و لب ها نشود لذا با نمایان تر و بزرگ تر نمودن لب ها و چشمها (وبا آرایش )و کوچک نمودن بینی توجه از بینی به طرف چشمها و لب ها خواهد رفت ولی در آقایان بینی کوچک باعث از بین رفتن ابهت مردانه صورت خواهد شد و صورت مردی که در نمای سه بعدی برجستگی های واضح و زیبائی داشته باشد جذاب خواهد بود .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا