غضروف طبیعی و مصنوعی چیست؟

خوردن و آشامیدن برای عمل بینی :

از خوردن و آشامیدن بعد از همون غذاهایی که گفتیم ، معمولا خطر خون ریزی را افزایش میدهند تا یک – دو هفته بعد از عمل پرهیز کنند.

مثل : چایی سبز، سیر، آب کرفس ، ترنجبین را رعایت کنند و غذاهای سفت سعی کنند چند روز اول استفاده نکنند مخصوصا کاری نکنند که از لبشون زیاد استفاده کنند .

یعنی چه بخوان لب رو بکشن ،وقتی میخندن دو طرف صورتشون رو نگه دارند تا موقع خندیدن سر بینی به طرف پایین کشیده نشود ، چون عضلات لب به بینی متصل است و ممکن است بینی را بکشد و بخیه ها را یک مقدار شل کند و باعث افتادگی بینی بشود .

غذاهای شور نخورند ، غذاهای کم نمک استفاده کنند و منعی برای مصرف غذاهای دیگه نیست مگر اینکه آلرژی داشته باشند و غذاهای حساسیت زا و خیلی تند و ترش و تیز کمتر استفاده کنند چون ممکنه باعث افزایش التهاب بینی بشه .

ما اصولا چیزی به عنوان غضروف مصنوعی نداریم اون چیزی که به عنوان غضروف مصنوعی ازش یاد میشود در واقع آلوگرف هست که در افرادی که فوت میکنند قسمتی از غضروف دنده ، لاله گوش یا تیغه بینی را بر میدارند ، استریل میکنند ، اشعه میدهند و به اصطلاح آنتیژن هاشون  رو خنثی میکنند که بشود برای فرد دیگری استفاده کرد و من به شخصه با غضروف های آلوگرف موافق نیستم به این دلیل که ممکنه در طول زمان مقدار زیادی از غضروف جذب فرد بشود ، که فرد به فرد این متفاوته ، بعضی افراد این غضروف  رو خیلی خوب نگه میدارند درصد عفونت در اینها بیشتر است سعی میکنم در درجه اول از غضروف خود فرد استفاده کنیم .

از تیغه بینی خود فرد برمیداریم و برای بینی استفاده میکنیم که اینکار روتین و در همه عمل های بینی استفاده میشود و اگر اینکه ما به عمل دوم مثلا برخورد کردیم یا به صورت ارثی و ذاتی فرد غضروف تیغه بینیش خیلی خیلی کوچک بود ، مخصوصا در نژاد های آسیایی و نژادهای آفریقایی که ما این مسئله را داریم و از غضروف های قسمت های لاله گوش بدون تغییر شکل لاله گوش ما این غضروف را برمیداریم .

از پشت لاله گوش برش میزنیم و این قسمت های غضروف را اگر لازم نبود بر میداریم بدون اینکه شکل لاله گوش عوض بشود باز هم اگه غضروفی که میخواهیم استفاده کنیم غضروف محکمتر و با حجم بیشتر است سراغ غضروف دنده فرد میرویم که من روش منحصر به فرد خودم را دارم که بدون اینکه بیمار یک قرص مسکن بعد از عمل بخورد دندشو بر میداریم و برای بینی استفاده میکنیم  موارد متعددی از این عمل ها انجام دادم و چند نمونش هم میتونین در معرض دیده بازدیدکنندگان قرار بدیم ، که افرادی هستند که از غضروف دندشون برای بینیشون استفاده کردیم  که هیچ دردی بعد از عمل و هیچ مشکلی نداشتند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا