ویژگی های بینی و چهره ایرانیان

– ایران کشوری است دارای نژادها و آب و هوای بسیار گوناگون و لذا نمی توان تعریف یگانه ای برای این موضوع داشت .
– در ایران همه نژادهای دنیا چه به صورت خالص و در بسیاری موارد به شکل مختلط به صورت بومی حضور دارند نژاد زرد و نیمه زرد در شمال شرقی و شرق کشور تا نژاد سیاه زنگباری در جنوب که در بسیاری موارد با ازدواج با بومیهای جنوبی نژاد مختلط بوجود آورده اند .
عربهای سامی نژاد در جنوب غربی کشور و سایر مردمان آریایی تبار در ایران که خود تنوع زیادی دارند:

از گیلکهای سفید با بینی های عقابی که تحت تاثیر آب و هوا چنین شده اند تا آذری های که غیر اختلاط جزیی با اقوام التایی از نژادهای خالص آریائی هستند تا کردهای آریایی نژاد و مردم فلات مرکزی ایران که دراثر اختلاط نژادهای آریایی و بومیان پیش از آنها و تحت تاثیر آب و هوا های گوناگون چهره ها و تیره های گوناگونی پدید آورده اند .

با پوست های متفاوت و رنگهای گوناگون از مرکز فلات ایران با چهره کوتاه و تا حدودی مقعر تا چهره های محدب در نواحی شمال شرقی .
با این همه ، بسیاری از مردم ایران مانند اکثر مردم خاورمیانه دارای پوست های ضخیم و چرب هستند که به علت آفتاب سوزان و هوای معتدل ولی خشک پدید آمده است و این موضوع عمل بینی این افراد را مشکل می سازد .
نکته دیگر تحدب صورت در درصد قابل توجهی از ایرانیان بویژه در نمای نیمرخ است که اغلب با فک های برجسته بالا در بینی عقابی قوزدار و فک پایین کوچک همراه است در واقع قوز بینی این افراد حقیقی نبوده و بر اثر جلوآمدگی فک بالا بوجود آمده است و با عمل اورتوگناسی و مختصر دستکاری بینی خود به خود این قوز کاذب رفع خواهد شد اما اگر بیمار حاضر به عمل فک نباشد به تجربه اینجانب یک بینی مدل اروپایی هرگز به این صورت جور در نمی آید و این را با طراحی به وضوح می توان نشان داد و یک بینی صاف با زاویه مناسب هماهنگی خوبی با این چهره ها خواهد داشت .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا